Kasa Taşıma-Para Kasası Taşıma

Kasa Taşıma-Para Kasası Taşıma

Kasa Taşıma-Para Kasası Taşıma

Kasa Taşıma hizmeti yapılırken en önemli husus bu işi yapan ekibin eğitimli olmasıdır. Taşımanın büyük kısmı farklı aletlerle yapıldığı için ekibin aletleri kullanma becerisi ve uyumu çok önemlidir. Çelik kasa taşıma işleminde önce kasa uygun bir kızağa sarılmaktadır. Söz konusu kızaklar bu iş için özel olarak üretilmiş olup normal kızaklardan farklı özelliktedir. Daha sonra ise kızağa sarılan çelik kasa kayış ile askıya alınmaktadır. Bu aşamadan sonra araca kadar gidilmesi gereken mesafeye ve yolun şekline bağlı olarak lift, trans palet, makaslı trans palet ve vinç kullanılarak taşıma işlemi yapılır. Buradan da anlaşılacağı gibi taşıma işinin büyük bölümü bu iş için özel olarak üretilmiş olan aletlerle yapılmaktadır.

Çelik Kasa Taşıma Hizmeti ve Uzman Ekip

Çelik kasa taşıma hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi yukarıda da bahsedildiği gibi taşıma işini yapacak olan ekiptir. Bu ekibin bu konuda eğitim alması çok önemlidir. Evden eve nakliyat yapan ve vasıfsız işçilerin kullanıldığı kişiler de çelik kasa taşıması yapabileceğini iddia etmektedir. Fakat bu kişilerden alınan hizmetlerin sonu hep sıkıntılı olmuştur. Çünkü kasalar çok yüksek ağırlığa sahiptir ve normal ev eşyalarından çok farklıdır. El ile ya da ipler ile çelik kasaları taşımak mümkün değildir. Bu tür denemeler genellikle ciddi kazalar ve yaralanmalara sebep olabildiği gibi kasanın düşürülmesi ile de sonuçlanabilmektedir. Bu durumda kasanın dış yüzeyin çizilmeler olabilmektedir.

Çelik kasa taşıma hizmeti yapılırken öncelikle kasanın türü öğrenilmektedir. Çünkü buna göre farklı tekniklerin uygulanması söz konusu olabilmektedir. Bunlar arasında bulunan para kasaları en ağır kasa türlerinden olup buna uygun teçhizatın kullanılması gerekmektedir. Bunun dışında silahlar için kullanılan kasalar ise %30 daha hafif olup buna uygun teknikler kullanılmaktadır. Kasalar arasında en hafiflerinden bir tanesi olan evrak kasaları normal para kasalarına göre %50 daha hafiftir. Buradan da anlaşılacağı gibi kasaların hepsi için aynı tekniği ve yöntemi uygulamak her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Bundan dolayı bu konuda profesyonel bir yardım alınması ve işin uzmanlarına bırakılması gerekmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir